Bedenin Orkestra Şefi Core Kaslarınızı kullanın,Gündelik hayatta Korse etkisiyle tanışın 

Aralık 20, 2017 gulumseruyar Genel 0 comments

Gündelik hayatta kolayca core aktivasyonu yapmak mümkün. Bunu öğrenmek için önce sırtüstü yatar pozisyonda dizler hafif bükük pozisyonu alın. Karnınızı hiç şişirmeden, hatta sırtınıza yapıştırır gibi, nefesi burnunuzdan sadece göğsünüze doğru alın. Nefesi ağzınızdan, cama buğu yapar gibi verirken karnınızı sırtınıza doğru daha da yapıştırın. Bu nefes hareketini araba kullanırken her kırmızı ışıkta pratik edin.

Birçok egzersiz metodu kasları güçlendirmeyi, büyütmeyi hedeflerken, özellikle hareket kaslarının dengesini, güçlü kasları daha güçlü, zayıf kasları daha zayıf hale getirerek bozar. Bu denge bozukluğu  sırt, bel ve eklem, ağrıları ile duruş ve yürüyüş bozukluklarına neden olur. Ancak Pilates ile kaslar dengeli çalıştırılarak dengeli güçlenme sağlanır. Özellikle normal egzersizlerle çalıştırılamayan Powerhouse, çekirdek diye adlandırılan gövdenin derin kaslarık güçlendirilir Bu dengeli güçlenme, vücut duruşunu düzeltir, kronik ağrıları geçirir.

Tüm vücut merkezinde, yani gövdede sağlam bir temel yapı oluşturulur. Güçlü gövde kasları, sağlam bir korse gibi vücudu sarar, dik duruş belin yükünü azaltır.Böylece rahat nefes alma sağlanır.

Gülümser Uyar.

Pilates Çanakkale

Academy Pilates Çanakkale

About the Author

Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir